NOVINKY


[19.04.2021]
■ Vydán update 4.2.01 pro DMP Renova 4 [Clear Sky].

[06.08.2020]
■ Vydána aktualizovaná verze DMP Renova 4.1 [Clear Sky].

[30.03.2020]
■ Sloučení DMP Altera 4.0 [Call of Pripyat] s poslední aktualizací a uveřejnění nových odkazů ke stažení.

Časté dotazy - Shadow of Chernobyl1] Pod Windows 10 dochází během hraní k různým problémům a nebo se hra vůbec nespustí.
 • Podle všech aktuálních informací jde o problém týkající se omezení zápisu do adresáře Program Files. K problému dojde v okamžiku, kdy je hra nainstalovaná na stejném oddílu disku, jako je i samotný systém. Jediným řešením tudíž je nainstalovat hru na druhý oddíl disku, případně rovnou na jiný disk [v závislosti na sestavě]. Návod na rozdělení disku na více oddílů je popsán například na tomto webu.
 • Zároveň je nutné v souboru fsgame.ltx [nachází se v kořenovém adresáři s nainstalovanou hrou] upravit cestu, kam se budou ukládat uložené pozice, výpisy z logu a snímky obrazovky. Pro usnadnění stačí stáhnout už upravený soubor z následujícího odkazu a následně jej překopírovat místo původního. Od tohoto okamžiku se všechny výše uvedené soubory budou ukládat do složky _appdata_ [tu rovněž najdete ve složce, kam jste hru instalovali.]


2] Potíže se stínováním
 • Dojde-li během hry k nesprávnému zobrazení stínů kolem postavy, zapněte si vlnovkou [hned pod Escapem] konzoli a napište do ní příkaz r2_sun_near_border 1.0, pak stiskněte Enter a hrajte. Jde o enginovou chybu nesouvisející s DMP.


3] Aktivace prostorového zvuku
 • Stačí, když kliknete pravým myšítkem na zástupce hry, poté na tlačítko Vlastnosti a následně překlikněte na kolonku Cíl. Na konec řádku připište parametr -dsound [například "D:\Hry\S.T.A.L.K.E.R.\bin\XR_3DA.exe" -dsound] a po potvrzení bude ve hře vynuceno použití DirectSound namísto výchozího a problematického OpenAL. 
 • V případě Steam verzí hry stačí kliknout pravým myšítkem na ikonu hry v knihovně, zvolit možnost Vlastnosti, následně Nastavit možnosti spuštění a výše uvedený parametr dopsat do řádku v nově zobrazeném okně. 
 • POZOR! Ve hře může docházet k přeskakování zvuku či jeho občasnému nekorektnímu přehrávání.


4] Během sprintu mizí ze zbraní granátomety
 • Jde o menší chybu v Reanimation Projektu [nové modely rukou], na kterou se však žádná oprava neobjevila a zřejmě už ani neobjeví.


5] Stalkeři stojící v ohništích
 • Jedná se o problém základní hry a ve funkci tábořišť jako takových. Chyba se projevuje převážně u ohniště v areálu vrakoviště na Smetišti a dále na palouku za opuštěnou vesnicí v Armádních skladech. Funkční řešení tohoto problému zatím neexistuje.


6] Rozkyv kamery [včetně baterky] při střelbě, zásahu a chůzi
 • Jde o věc, kterou modpackem nemůžu vynutit, protože veškeré hodnoty se ukládají do konfiguračního souboru s grafickým nastavením, do kterého DMP nemá přístup. Lze se toho však velmi snadno zbavit, konkrétně editací souboru user.ltx v adresáři Sdílené dokumenty\STALKER-SHOC [Win XP] nebo Users\Public\Documents\STALKER-SHOC [Win 7/Vista]. Otevřete jej například v Poznámkovém bloku [hlavně ne ve Wordu!] a u položek cam_inert a cam_slide_inert přepište stávající hodnoty na nulu. Můžete rovněž použít hodnoty 0.2 [pro cam_inert] a 0.1 [pro cam_slide_inert]. Údaje lze měnit i za běhu hry po stisknutí vlnovky [klávesa pod Escapem].


7] Ukládání v Armádních skladech
 • Následující chybu nespouští modpack a je přítomná i v základní verzi hry. Po prvním příchodu do Armádních skladů a přepadení členů Svobody skupinou Povinnosti v exoskeletonech se hra větví a můžete si zvolit, které frakci pomůžete. Problém spočívá v tom, že pokud si uložíte hru přímo v základně Svobody, tak po načtení se veškeré postavy v okolí rozběhnou s napřaženou zbraní ke zdi areálu a budou mířit směrem k vesničce kousek od hlídkových věží s odstřelovači. Může za to nedostatečná vzdálenost obou znepřátelených frakcí a s tím spojené enginové problémy v umělé inteligenci. Abyste tomuto problému předešli, je vhodné ukládat hru jen v dostatečné vzdálenosti od základny a nebo v případě, kdy se rozhodnete aktivně účastnit chystané přestřelky a zneškodnit vámi vybrané stalkery hned na začátku.


8] Prodlevy v objevování předmětů
 • Pod Windows Vista dochází [nebo může docházet] k prodlevám v objevování se předmětů z rozbitých beden nebo v umisťování NPC. Nejde o chybu modpacku, ale o problém v kódu hry.


9] Hra se na určitých místech zasekne
 • Během hry může docházet k občasným chvilkovým zásekům na rozličných místech, jako například před můstkem směrem do baru, před vesničkou v Kordonu a podobně, přičemž nejde o chybu modpacku. Zásekům lze předejít přidáním parametru -noprefetch do zástupce hry [pravým myšítkem na ikonu hry, Vlastnosti, kolonka Cíl, parametr dopsat za konec cesty - například "D:\Hry\Stalker\bin\XR_3DA.exe" -noprefetch].


10] Nitkový zaměřovač
 • Chcete-li si zapnout původní zaměřovač místo běžného tečkového, otevřete si v adresáři gamedata/config soubor system.ltx a vyhledejte řádek hud_cursor. Odmažte tu část, která před sebou nemá středníky [je to ta druhá] a v první části středníky u všech řádků odstraňte - kromě řádku ;klasická verze zaměřovače.


11] Okruží plynových masek
 • Pokud si budete chtít vypnout okruží plynových masek u specifických obleků, stačí si otevřít v adresáři gamedata/scripts soubor dynamic_hud.script a hned na začátku souboru změnit hodnotu local suithud_enable = 1 na local suithud_enable = 0.


12] Zvuky kroků
 • Chcete-li se zbavit zvuků kroků, stačí v adresáři gamedata/sounds/material/actor smazat nebo přejmenovat složku step.


13] Dabing hry
 • Pokud byste z nějakého důvodu chtěli dát přednost českému nebo anglickému dabingu před originálním ruským [v závislosti na vámi vlastněné verzi hry], stačí přejmenovat složku characters_voice v gamedata\sounds adresáři.


14] Nezobrazují se titulky u zpráv během hry
 • K tomuto problému dochází pouze na monitorech s nestandardním rozlišením [1400x900 a podobně]. Je to záležitost enginu hry, kterou modpackem řešit nejde a který ji tudíž ani nezaviňuje. Další časté dotazy naleznete na scorpions fóru.

66 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Zdravím Datastore.
Mám menší problém.Nedávno jsem spustil stalkera a dříve než mi naběhlo úvodní okno tak mi spadl počítač do bluescreenu.Od té doby padá při každém spuštění hry i po tom co jsem smazal vše co mělo se stalkeremSHOC společného, provedl údrždu počítače a přeinstaloval hru i s DMP.Stalkera hraju prakticky od data vydání a s tvým skvělým modpackem od verze 5,ale nikdy jsem se s ničím podobným nesetkal.Mám Win7 64bit a hru v originálu.Vyzkoušel jsem už všechny možnosti co mě napadly.Prosím nevíš co by s tím šlo dělat?

Datastor řekl(a)...

Nazdar,
tohle spíš vypadá na nějakou hardwarovou potíž (obdobně jako se to stalo kdysi mně kvůli odcházející desce). Zkus základní hru, jestli bude taky padat a případně DMP stáhnout kompletně nanovo. Může jít třeba i o přehřívání grafiky, těžko říct. Modpack ti ale sám o sobě BSOD nezaviní.

Anonymní řekl(a)...

Děkuju moc za radu.
Je to zvláštní samotná hra nejde vůbec a s DMP jde spustit přes autorun ,ale jen tak ze70%.Tak to zkusím někomu dát at na to koukne.

Anonymní řekl(a)...

ahoj datastore,mam taky problem ,nekolko krat za sebou mi vyplo hru v armadnych skladoch ked napadne monolit svobodu.Chvilu je prestrelka,a zrazu hra spadne.Tak isto mi nešlo naspet načitat save posledny,ale predposledny,inak to padlo zase bez hlašky.Pouzivam posledny mod tvoj a patch 1.0005. Mod sa mi pači a rad by som to dohral aj.Niečo som nasiel v logu tak snad to je ono,hladal som to v user Scoh
FATAL ERROR

[error]Expression : e_entity
[error]Function : xrServer::Process_event_reject
[error]File : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\xrServer_process_event_reject.cpp
[error]Line : 12
[error]Description : entity not found. id_parent=19312 id_entity=19315 frame=11690

pomozes mi ? tomi22m

Datastor řekl(a)...

Tohle je chyba, co se vyskytuje náhodně i v základní hře, modpack ji nezaviňuje. Většinou k pádu dojde kvůli tomu, že hra eviduje nějakou chybějící postavu nebo věc. Zkus nahrát starší save, pokud máš (ten poslední teda ne, když ti taky padá) a pak k barikádě dojdi znovu. Ony ty sklady jsou celkově hodně špatná a problémová lokace.

Anonymní řekl(a)...

Ahoj datastore,obracím se pro radu s tímhle problémem,v průměru tak co hodinu-dvě se mi hra sama vypne,žádná chybová hláška nic,prostě se vypne,nevím si s tím rady...

Datastor řekl(a)...

Tady se těch důvodů může vyskytovat víc - od přehřívání komponent v počítači až po chybu ve Windows. Rozhodně bych zkusil na prvním místě reinstalovat systém a potom hru zkusit rozjet na nejnižším nastavení, co vůbec jde. Potom ho můžeš postupně zvedat a sledovat, jestli se něco změní nebo jestli hra začne znovu padat. Každopádně přímo modpack na tohle vliv nemá.

Anonymní řekl(a)...

Tak už jsem to vyřešil,šlo o fragmentované scripty,a v důsledku toho se špatně načítaly. Jinak musím pochválit Dmp 8,nejlepší mod co jsem pro stín hrál :) :)

Anonymní řekl(a)...

ahoj datastore. mám problém s načítáním armádních skladů. hra se v klidu načítá a pak to spadne do windowsů bez jakékoliv chybové hlášky. teď mi to dokonce začalo dělat u všech uložených pozic co mám... pročetl jsem si fóra a nenašel jsem nic co by mi pomohlo. poradíš mi prosím?

Datastor řekl(a)...

Nazdar,
těch příčin v tom může vězet víc - jako první bych si zkontroloval, jestli se něco nezaznamenalo přímo do logovacího souboru (jeho umístění jsem zmiňoval v informační záložce). Dalším problémem je používání quicksavů, ale ty jsem už dřív preventivně v osmičce (v jednom z posledních patchů) zakazoval. Pak je taky otázkou, jestli sis do hry nepřidával nějakou další modifikaci nebo úpravu, která by na stabilitu hry mohla mít vliv. Taky můžeš zkusit celou hru přeinstalovat.

Každopádně je to zvláštní, protože žádnou podobnou chybu mi doteď nikdo nehlásil a během betatestu se nic zvláštního taky nestalo.

Anonymní řekl(a)...

přídávné módy nepoužívám, log je čistý a quicksavy taky nepoužívám. vetze hry je 1.0005 + tvůj mod pack

Datastor řekl(a)...

Zkus ještě spustit hru od začátku a třeba i promazat save složku. Případně mi pár těch pozic pošli mailem, zkusil bych je načíst u sebe.

Unknown řekl(a)...

Když nebudu používat Quick Save a místo něj si nabinduji consolové příkazy, bude to odstranění chyby při ukládání stačit?

%AllUsersProfile%\Dokumenty\STALKER-SHOC\user.ltx

bind_console save QuickSave1 kf5
bind_console save QuickSave2 kf6
bind_console save QuickSave3 kf7
bind_console save QuickSave4 kf8
bind_console load QuickSave1 kf9
bind_console load QuickSave2 kf10
bind_console load QuickSave3 kf11
bind_console load QuickSave4 kf12

Datastor řekl(a)...

Už jenom z logiky věci tohle nezabere ani omylem. Quicksave je a bude pořád quicksave, i když ho nabinduješ na jinou klávesu. Tohle absolutně nic neřeší.

Unknown řekl(a)...

Aha. Já jsem myslel, že je chyba pouze v Quick Save. Měl jsem zato, že takhle se to bude chovat jako pojmenované uložení z menu.
Jaký je tedy rozdíl mezi uložením přes consoli a mezi uložením přes menu?

Datastor řekl(a)...

Rozdíl mezi uložením přes konzoli a přes hlavní nabídku je množství údajů, co hra do pozice uloží. Nejde vůbec o název nebo o klávesu, kterou se pozice vytvoří, ale o strukturu a množství údajů, co v ní je. Stejnou chybou trpěly autosavy například i v novějších Falloutech (i když bych spíš měl jmenovat jenom Fallout: New Vegas).

Anonymní řekl(a)...

čekáni na opravu si zkracuji u SoCh

chci se zeptat jak je to se scriptem na neskrývání zbraní v baru co musím vytvoři, přepsat dopsat v confinguraci

L2t Von Focker

Unknown řekl(a)...

Ahoj,
Daty co mam vlastne zmazat ked chcem mat nazad krizik ako zameravac a nie botku. Uz som skusl mazat cisla , tie nazvy ale ked z toho cokolvek zmazem tak sa mi nespusti hra.je tam toto.

;[hud_cursor]
;klasická verze zamìøovaèe
;cross_length = 0.006 ;0.015;0.002
;min_radius = 0.0
;max_radius = 1.0
;radius_lerp_speed = 0.08
;cross_color = 0.7,0.7,0.7,1.0
;disp_scale = 0.06 ;0.08

[hud_cursor]
; bodová verze zamìøovaèe
cross_length = 0.000
min_radius = 0.0
max_radius = 1.0
radius_lerp_speed = 0.08
cross_color = 0.7,0.7,0.7,0.5
disp_scale = 0.09


ale nevem co mam vlastne zmazat.

Datastor řekl(a)...

Nazdar,
stačí smazat celou druhou sekci bez středníků (počínaje [hud_cursor] a konče disp_scale = 0.09) a nechat jenom první sekci, odkud smaž všechny středníky na začátku řádků.

Anonymní řekl(a)...

Dobry den Datastore. prosim Vas niekde som tu videl v komentoch že sa da vratit ten indikator postav do dalekohladu,ako sa mi zamkli do toho štvorčeka.Neviem to ale najst, možte mi poradit ako to to upravit? Tomas

Anonymní řekl(a)...

Velmi pekne dakujem pane Datastore. ;)

CoinLocket řekl(a)...

Ahoj Daty. Mám teď velkej problém a už jsem opravdu zoufalej:( Mám už dva roky noťas a Stalkera SHOC jsem i s tvým modpackem rozjel bez problémů. Všechno šlapalo úžasně a bez sekání. Pak ale byl noťas v servisu kvůli čištění a problémům s výkonem. Musel jsem Stalkera nahrát znova i s modpackem. Po instalaci normálně spustím a hraju...bez problémů jako dřív. Pak hru uložím a vypnu. Vypnu počítač a jdu spát. Druhý den si chci zahrát znova, ale najednou se začala hra nepředstavitelně sekat. Je jakoby zpomalená a opožděná. Zkoušel jsem měnit nastavení, restart, aktualizace ovladačů, hledat pomoc na fórech atd. Čím to může být?:( Normálně to vždycky šlapalo. Stalo se mi to i s Lost Alphou. Prostě hraju, všechno v pohodě, pak to vypnu a když to znovu zapnu, úplně stejnej problém. Je možné že můj počítač prostě dosloužil? Jinak děkuji za úžasný zážitky z hraní tvýho modpacku :) A kdyžtak i děkuji za odpověď...

Datastor řekl(a)...

Nazdar,
tak to vážně nemám tušení. Buď skutečně může odcházet nějaká komponenta (což se kdysi dávno stalo i mně se základní deskou) a nebo je v háji systém. Rozhodně bych ze všeho nejdřív zkusil právě tu reinstalaci Windowsů a teprv po ní eventuelně zjišťoval další příčiny, ale takhle naslepo vážně těžko říct.

Unknown řekl(a)...

Ahoj.
Mám problém s odhlášením emailů, které mi chodí z toho vlákna. Všechny ostatní se normálně odhlásily, ale u tohoto to hlásí chybu. Nevíš, co s tím?

Jejda, došlo k chybě.

Omlouváme se za vzniklé obtíže.

Zkuste znovu načíst stránku, abyste zjistili, zda je vše opět v pořádku.

Datastor řekl(a)...

Nazdar,
to bohužel nemám tušení. V nastavení Bloggeru se žádná pokročilejší nebo detailnější funkce na správu odběrů nevyskytuje, takže o tom nic bližšího ani nemůžu zjistit.

Anonymní řekl(a)...

Ahoj Daty.
Mám tu jeden zajímavej postřeh. Tak nějak nevím jestli to souvisí s tím rozkyvem kamery a baterky při střelbě, chůzi atd. v "Častých dotazech", ale zkusím to podat co nejjednodušeji a stručně. Když střílím a mám zapnutou baterku, zpětný ráz mi posouvá zaměřovač vzhůru, ale svit baterky zůstává pořád na místě, kam jsem původně mířil. Když jsem měl pistoli, kde byl zpětný ráz skoro neznatelný, nevšiml jsem si toho. Pak jsem ale vystřelil z brokovnice a hlaveň vyletěla o něco výše. Zde se ten problém projevil naplno. Svit baterky zůstal kdesi "dole". Zpočátku jsem si to vyložil tak, že stalker vystřelí, ale zbraň kopne takovým způsobem, až se mu posune čelovka:) Řešil jsem to tím, že jsem zbraň schoval a tečka se hned vrátila do svitu baterky a vše bylo v normálu. Když na tebe ale útočí v noci banda rozzuřených psů, střílíš z brokovnice a obraz se ti posouvá úplně mimo svit baterky, takže po dvou výstřelech nic už nevidíš, jsi pak malinko v nevýhodě. A proto se táži, jak z toho vybruslit? Nechci vědět, jak to bude vypadat, až budu střílet z AKčka.
Děkuji za odpověď

Datastor řekl(a)...

Nazdar,
ráz zbraní si v nadcházející verzi prošel kompletní úpravou a místo stávajícího řešení tak dochází (stejně jako v Clear Sky a CoP DMP) s rozkmitu kamery, která ovlivňuje i posun baterky. Samo o sobě nejde o žádnou zásadní věc, která by hru znemožňovala, ale pokud by ti to přece jenom vadilo, zkus alespoň přepnout režim střelby na jednotlivky - efekt by se měl zredukovat.

Anonymní řekl(a)...

Zdravim Datastore tvoji práci znám déle a vždy se mi líbila a nedokážu si představit zahrát si stalkera bez tvych modu :) Ale mam ted problem..blbnou mi dialogy a zobrazovíní kurzoru v invetáři či v pda i inventář blbne nevíš co s tím? od žačátku hry to bylo okay zacalo to u armadních sklad.Jinak žádne větší chyby jsem nenašel až na to že když strelim do nekterých nepřátel odrazí se a zapíchnou se do zdi a tam sebou hází..Jinak opět mistrovská práce miluju ten mod.Měj se a díky

Datastor řekl(a)...

Nazdar a díky moc za chválu. Problémy s kurzorem jsem ale nikdy neměl. Mohl bys mi poslat alespoň screenshot, jak se to projevuje? Jediná podobná chyba, kterou znám a která nesouvisí s modpackem je ta, že se po delší době hraní rozpadne obraz a je potřeba hru buďto restartovat a nebo vejít do hlavní nabídky a hned zase zpátky.

Anonymní řekl(a)...

Tak jsem to chtěl vyblejsknout a prestalo to :D Teda při použití fraps zapnul jsem ho a problemy pryč už se mi to nestalo.Jinak když ten problem přitom zmizí nemuzu ti to ani poslat ale já jsem spokojenej že to jde :D Měj se

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak změnit ruský dabing na český ? Moc se omlouvám za blbé otázky, vím že to máte v návodu důkladně popsané, ale nějak se v tom nevyznám. jelikož mám v gamedata/sounds dvě characters_voice, jedna z nich má koncovku ru. Tak mohu se zeptat, kterou a na co to mám přejmenovat ?

Datastor řekl(a)...

Zdravím,
čeština je možná jenom u krabicovek z produkce dřívějšího CDProjektu. Steam verze češtinu v základu neobsahovala a její šíření samostatně by bylo nelegální. Pokud ale o krabicovou verzi jde, tak stačí přejmenovat složku characters_voice v gamedata\sounds adresáři a ujistit se, že v hlavní složce s nainstalovanou hrou je ještě archiv gamedata.dbp.

Složku characters_voice_ukr přejmenovávat netřeba, jelikož hra ji nevyužívá. Jde jenom o volitelnou změnu na dabing v ukrajinštině.

Anonymní řekl(a)...

Funguje jak má. Moc vám děkuju.

Datastor řekl(a)...

Rádo se stalo.

Unknown řekl(a)...

Zdravím,
dnes som si nainštaloval stalker shadows of chernobyl a nemam pri zbraniach zameriavač no proste to mieritko strieľam na slepo neviem čo mam robiť

Francesko řekl(a)...

Ahoj,jeste budu trosku otravovat....
odebral sem zamerovac podle navodu co tu je napsan ale stejne si nejsme jistej jesi to mam spravne nevym zda odebrat stredniky u cisel
zde link
http://www.imghosting.cz/view-4301.png
moc dik za odpoved !!

Datastor řekl(a)...

Nazdar. Stačí odebrat jenom celou sekci s tou verzí zaměřovače, kterou nechceš. Středníky u hodnot, co jsi vyznačil, nechej jak jsou, jinak hra spadne.

Francesko řekl(a)...

Dik moc ze si napomocnej,cenim si toho! dekuju za rychlou odpoved...a doufam ze te tu uz nebudu spamovat!

Francesko řekl(a)...

Ahoj,jeste otazecka...nejde nekde nebo odvas do Stalkera SHOC sehnat CZ texty na steam verzi hry? jen na cistou hru bez modu ...mam to pro syna kteremu je 10 let a on to s DMP neda tak sem premyslel ze na stemu prepnu hru do RU kvuli dabingu ale txt cz nemuzu sehnat.....

Datastor řekl(a)...

Nazdar,
dalo, ale základní texty u sebe nemám (a ty, co jsou v DMP, se ve spoustě věcí liší, takže je do základní hry použít nejde).

Francesko řekl(a)...

Ahoj,je mne to jasny ze sou uplne jine ty DMP...bhouzel na netu nemuzu najit nic jen jednu CZ sem dohledal tetx+zvuk, cz ale nefunguje jak ma a jen txt nefunguje vubec :/tak kdyz by vas neco napadlo byl bych moc rad!treba se kolegum co pracujou na modech nebo nekomu nekde povaluje puvodni CZ,ale co sem koukal meni to nejake Dbb soubory a po tech updatech to mozna ani tak nebude fungovat... asi by to muselo bejt formou gamedata slozky nejspis....

Unknown řekl(a)...

čau,mám problém se zaměřovačem.zobrazuje mě jenom ten tečkovy a jenom u granatu a dalekohledu.když dam samopal nebo pistol tak zaměřování zmizi.v nastaveni jsem dal zobrazovat zaměřovač i dynamický kříž a pořád nic.nezobrazuje mi to ani u nože.jenom ten granát a dalekohled.už fakt nevím co s tím

Datastor řekl(a)...

Nazdar,
popravdě mě nic nenapadá. Postup k nastavení původního zaměřovače jsem na blogu popisoval, tak se zkus řídit podle něj. Po nastavení zobrazení zaměřovače přímo v hlavní nabídce se zobrazit musí. Otázkou je, jestli se vůbec změny uloží do konfiguračního souboru (můžeš u něj mít nastavenou ochranu před přepsáním). Vážně těžko říct.

Unknown řekl(a)...

Ahoj datastore mam problem stiahol som si mod ale po nainstalovani dam tieto doplnky municia,zdravie,mapa a v hre mi to nefunguje a aj ked nastavim vahu na 50 tiez to nefunguje poradis mi prosim ?

Datastor řekl(a)...

Nazdar,
dodržuješ postup, co u doplňků píšu (tzn. stáhnout, archiv rozbalit a gamedata složku překopírovat přes stávající gamedata složku s už aktivním modpackem)? Už několikrát se stalo, že si pár lidí do složky nakopírovalo přímo archiv - a takhle ten doplněk samozřejmě fungovat nemůže.

Unknown řekl(a)...

Prepac niejak som to nepochopyl skusis mi to vysvetlit inac ? :)nerobil som to podla navodu lebo niekedy som to iba skopiroval ten doplnok a ono to uz slo hmm

Datastor řekl(a)...

Zkopírování hned po stažení nejde vždycky - a většinou jsou doplňky do DMP právě v archivu (Ať už s *.rar nebo *.7z příponou). Po stažení budeš mít na ploše nebo kdekoliv jinde, kam se ti soubory uloží, archiv s jednou z těhle přípon, a ten musíš rozbalit (například právě 7Zipem - ostatně už sis s jeho pomocí beztak musel rozbalovat základní DMP, protože ty taky 7Zipem archivuju). Po rozbalení archivu se dostaneš ke gamedata složce a tu pak už jenom stačí překopírovat přes gamedata složku, kterou máš ve složce se hrou a kde už je i DMP. Líp to asi vysvětlit nedovedu.

Unknown řekl(a)...

Prave to som spravil a stale nic takto to robim:
1.Nainstalujem hru
2.Nainstalujem patch 1.0005 + crack
3.Rozbalim DMP do zlozky s hrou
4.Rozbalim doplnky a tiez skopirujem k hre
5.Zapnem hru a HUD nefunguje + aj ked zmenim v textovom subore vahu z 25 na 50 tiez nefunguje ale hra s modom funguje

Pred asi rokom mi o krasne vsetko slo a teraz som instaloval novy win7 64 bit a uz to nejde hmm ale pritom stalker call of pripyat s modom slo krasne po dohrani som ho potom kompletne zmazal (omylom som odstranil odiel hdd v parted magic a tak som musel davat win odznovu) ja uz neviem co mam robit :( ...

Datastor řekl(a)...

U doplňku i u složky s modpackem si zkontroluj, jestli u nich nemáš zatrhnutou položku "Jen pro čtení" (pr. myšítko na složku -> Vlastnosti). Pokud zatržená je, tak ji odznač, změny potvrď a vyzkoušej úpravy zahrnout znovu.

Unknown řekl(a)...

Tak Hud som spravil stiahol som omylom verziu pre fullscreen a ja potrebujem widescreen ok toto funguje ale stale je problem ta vaha pozeral som do vlastnoti a je to odznacene zmenil som na 50 ale stale to nejde ale vsimol som si ze ten riadok s vahov je nisie
max_power_leak_speed = 0.0
max_walk_weight = 25 -prepisal som na 50 a nefunguje

Unknown řekl(a)...

Ahoj. Mam taky problem ze ked si pustim stalker soc tak to nacitava hrozne dlho. Potom ked uz ide hra vsetko zacnen prvu misiu. Akonahle dojdem k prvemu npc porozpravat sa hra sekne a vypise nieco ako xray engine. Co viem s tym robit?

Datastor řekl(a)...

Nazdar,
z tohohle mála informací ti nic bližšího říct nedokážu. Možná máš nesprávou verzi hry (a v tom případě stačí doinstalovat patch 1.0005 pro danou verzi hry) a nebo se modpack špatně stáhnul (a to je pak potřeba ho stáhnout znovu). Nejdřív bych ale zkusil první možnost (patch 1.0005 - odkaz ke stažení je k dohledání tady na blogu v záložce "Patche"). A pak by taky dost pomohlo poslat mi výpis z logu (podrobnosti jsou k nalezení pod záložkou "Informace", odstavec "Jak hlásit chyby").

Unknown řekl(a)...

ahoj mam problém z pustím Stalker Shadow of Chernobyl slyším zvuk ale obraz je černý
mam windows 7 home premium service pack 1
předem děkuji za odpověd

Unknown řekl(a)...

Zdravím,
Nedávno jsem si jsem si po reinstalaci počítače nainstaloval Stalkera:SoC (s časopisu pevnost) ve verzi 1.0006 (pokusil jsem se o předělání na nižší verzi, ale to mi však hra z nějakého důvodu nedovolila. Každopádně dmp mod mi jel v klidu a u hry jsem strávil tak okolo 7 hodin, pak po návštěvy sidoroviče kvůli úkolům a výbavě mi jakýkoli pokus o nahrátí savu které si uložím po této návštěvě skončí XR_3DA.exe errorem. Stejně tak chyba vyskočí když se pak snažím přejít load na smetiště (savy předtím fungují v klidu). Nevěděl bys co s tím ? :)

Datastor řekl(a)...

Nazdar a omlouvám se za opožděnou odpověď. Těch chyb může zaviňovat vícero věcí, osobně zrovna 1.0006 patch nemám moc v oblibě právě kvůli vyšší míře komplikací, ale to je teď jedno. Pokud hra spadne, je nejsnadnější mi poslat přímo výpis z logu (bližší údaje jsou k nalezení v záložce "Informace", odstavec "Jak hlásit chyby"). Problém taky může vězet v systému (zvlášť pod Windows 10 se objevuje dost dalších problémů), ale k tomu jsem psal informace v následujícím článku (hned první bod). Nedovedu zaručit, že nějaká z těch možností zabere, ale za zkoušku nic nedáš.

Unknown řekl(a)...

Ahoj veľký Datastore. Po piatich rokoch som si znova spustil na čisto nainštalovaný Stalker SOch ...a pridal jasne že tvoj modpack,ktorý som predtým dohral do konca.. Ale problém, pri začatí novej hry , sa to načítava asi pol hodiny . Coz je pri úmrtí a znova nacitani fakt otravné keďže mód je náročný. Základnú verziu hrajem na plnej grafike ,tak sa chcem spýtať či je v móde niečo čo by mi tak zatazovalo Pc ? Jinak pri začatí hry než zacne loading save sa sekne hudba a potom prichádza to čakanie pol hodinove. V spravci úloh ukazuje že nereaguje,ale pritom hra sa načítava. Síce pomaly ale nacitava... Sú v móde nejaké special.efekty že by to fakt brzdilo ? Ďakujem za každú odpoveď ...tomi22m

Unknown řekl(a)...

A ešte by som doplnil ..hra sa nekončí errorem takže log mám prazdny . Len sekne hudba a nekonečné nacitanie. Dakujem

Datastor řekl(a)...

Nazdar,
je pravda, že hra je s DMP o něco náročnější, ale rozhodně ne takhle razantně (a už vůbec ne tak, aby načítání trvalo půl hodiny). Nenapsal jsi, co máš za sestavu a za operační systém, ale zkus se řídit podle globálních rad v záložce nejčastějších dotazů (odkaz) – hlavně teda podle prvního bodu. Pokud bych měl volit co nejstručnější a asi i nejjistější postup, tak bych hru nejdřív celou přeinstaloval, nainstaloval na jinou část disku (kamkoliv mimo oddíl se systémem) a pro jistotu ještě stáhnul modpack kompletně odznova. Jinak mě toho moc dalšího nenapadá – při zkoušce na dalším počítači všechno fungovalo dobře, takže vážně těžko říct.

CrafterSvK řekl(a)...

Ahoj Daty, prosím ťa. Vstúpil som do Armádnych skladov prišiel som za slobodou pozrel som si obchodníka mal tam žltý exoskeleton a iné kúsky. No akonáhle som im povedal o povinnosti tieto kúsky zmizli a teraz sú tam iba zbrane. Taktiež po splnení ostatných úloh sa tam stále neobjavil ten exoskeleton. Je to normálne správanie?

Datastor řekl(a)...

Nazdar,
podle mě se jenom zacyklila herní logika, která dočasně zpřístupnila kompletní sortiment. Exoskeleton si hráč na začátku opravdu koupit nemůže – ten by se měl odemknout až po likvidaci práskače, přičemž frakční žlutá verze je přístupná teprv po vypnutí Vypalovače. Na začátku by měla jít koupit jenom odlehčená vesta Svobody.

CrafterSvK řekl(a)...

Každopádne splnil som všetky misie a sú tam len dve frakčné vesty (Vítr a Ochránce Svobody). Je mi to zvláštne keďže obchodník v povinnosti má ich exoskeleton na predaj hneď po príchode do Baru

Datastor řekl(a)...

To je hlavně proto, že se u obou frakčních překupníků liší jejich rozšiřování sortimentu v návaznosti na postupu ve hře. Snažil jsem se to víc rozvinout v jednom z předchozích vydání DMP, ale hra to neakceptovala. Proto jsem nakonec musel zůstat u původního, ne vždycky ideálního rozvrstvení.

CrafterSvK řekl(a)...

No. Vypol som vypalovač. Vrátil som sa späť a je tam stále tá slabá ponuka. Nuž asi budem behať vo svetri.

Jirka řekl(a)...

Zdarec,
mám problém se spuštěním hry na W10. Bez DPM v pohodě a s ním se nedostanu ani do menu. Nainstaloval jsem na disk, kde nemám systém, přepsal fsgame soubor podle návodu a stejně se hra nechce spustit. Prosím o radu.

C1P řekl(a)...

Dobrý den,
váš mod je úžasní a všude chválen. Jen jsem se chtěl zeptat jak si mohu pro mé hraní nastavit klasický HUB co je v origo který mě hodně chybí co se týče všeho detekce postav na minimapě atd.
Předem děkuji za odpověď

Datastor řekl(a)...

@C1P:
Zdravím (i když s prodlevou). V záložkách v horním panelu pod logem je odkaz na doplňky, kde si jde ukazatele stáhnout a ve hře znovu aktivovat. Grafická stylizace ukazatelů sice bude jiná (je to starší úprava), ale ten doplněk by měl normálně fungovat.