NOVINKY


[19.04.2021]
■ Vydán update 4.2.01 pro DMP Renova 4 [Clear Sky].

[06.08.2020]
■ Vydána aktualizovaná verze DMP Renova 4.1 [Clear Sky].

[30.03.2020]
■ Sloučení DMP Altera 4.0 [Call of Pripyat] s poslední aktualizací a uveřejnění nových odkazů ke stažení.

[ Patche ]

Odkazy k oficiálním herním aktualizacím od GSC, nutných pro správný chod všech modpacků. Uvedeny jsou vždy nejnovější verze plně kompatibilní s posledními verzemi DMP. Steamové verze her se aktualizují automaticky a níže uvedené soubory proto není nutné dodatečně stahovat.

POZOR! Nejedná se o aktualizace k samotným modpackům, ale o aktualizace základních her! Případné aktualizace k DMP jsou uvedeny u odkazů ke stažení jednotlivých modpacků.

           SOCH patch 1.0005   CS patch 1.5.10       CoP patch 1.6.02
           CZ krabicová verze      Jednotná verze          CZ verze
           EN krabicová verze
           US digitální verze*

           Gamespy multiplayer patch**
           Jednotná verze


* Určená pro Steam a GOG verze, které jsou automaticky aktualizované na verzi 1.0006. Bližší informace o přechodu z patche 1.0006 na patch 1.0005 naleznete pod následujícím odkazem.  

** Ke konci května roku 2014 a začátkem dubna roku 2015 vyšly dvě nové oficiální aktualizace pro všechny tři díly. První aktualizace zprovozňuje multiplayer a bohužel přináší několik nových nepříjemných problémů, druhá je na tom svojí funkcí podobně. Podrobný popis včetně funkčních řešení naleznete v následujícím článku.                               

26 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Zdravím mam problem s hrou dal som tam patch 1.0005 pre anglicku verziu a keď idem spustiť hru tak mi to vypíše"Vstupný bod procedúry......sa nepodarilo nájsť v dynamicky prepojovanej knižnici xrLUA.dll" ako to mám opraviť?

Datastor řekl(a)...

Hlavně si zkontroluj, jestli jsi použil skutečně tu správnou jazykovou verzi patche, případně jestli jsi nepatchoval cracknoutou verzi.

Unknown řekl(a)...

Mám stejný problém :( pořád to hlásí nelze najít hru....

Datastor řekl(a)...

I v tomhle případě zůstává rada stejná - zkontroluj jazykovou verzi hry, verzi patche a instalaci spusť jako administrátor. Pokud se budeš pokoušet patchnout českou verzi hry anglickou verzí patche (případně naopak), instalace se nezdaří. To platí i pro anglickou hru a americkou verzi patche (pokud teda mluvíš o Stínu Černobylu).

Anonymní řekl(a)...

Odkaz na Patch 1.5.10 nefunguje

Datastor řekl(a)...

Už by fungovat měl. Nechápu proč, ale Google tu aktualizaci vyhodnotil jako závadnou (přičemž samozřejmě byla naprosto v pořádku).

Anonymní řekl(a)...

Zdar lidi pořídil jsem si Call of Pripyat a nejde mi mutiplayer je od score mám i cd key ale nefunguje plís radu :-)

Datastor řekl(a)...

Stačí se podívat sem.

Anonymní řekl(a)...

to tu řeším asi hodinu ale nevím si rady nikdy jsem takhle nepatchoval :-) nevím co kam stahnout prostě a lajcky jsem tupej :D

Datastor řekl(a)...

Vždyť je to normální instalátor - spustíš a zvolíš si díl, co chceš aktualizovat.

Anonymní řekl(a)...

a to mám stahnout tohle update 3.69 ? fakt promin ale nevím si rady :-)

Datastor řekl(a)...

Ach jo... 3.69 update je výhradně pro DMP, kdežto tahle sekce je určená pro aktualizace základní hry (tudíž si stáhneš patch, co jsem linkoval v předchozí odpovědi). Snáz to už rozdělit nemůžu.

Anonymní řekl(a)...

naistalováno ale furt se registruji na gamespy a furt ta samá chyba či mám udělat ještě něco? :-D prosím měj trpělivost :D

Anonymní řekl(a)...

ještě dotaz jeden když se připojím ukáže mě to mapy a kolik tam je hráčů ale když zadám cd key co byl přiložen tak hlasí že je neplatný tak já fakt nevím co s tím jsem už fakt zoufalej :-( plís linkni co přesně mám stáhnout dík :-)

Datastor řekl(a)...

S nefunkčním cd klíčem ti poradit nedovedu a linkovat nemám co, když je odkaz přímo nahoře v sekci patchů. Dokonce s vlastním popisem (zcela nečekaně "Gamespy patch").

Anonymní řekl(a)...

aha tak nic mám hru s neplatný cd klíčem asi bo jinak všechno mám dobře :-( hm kačky v ... :D či snad ještě nějaká rada :-(jinak díky :-(

Anonymní řekl(a)...

hele myslíš chlape že by pomohla reinstalace bo všude píší že to po nich chce cd klíč při instalaci a po mě to nic při instalaci nechtělo hm? ale si blbost co?

Datastor řekl(a)...

Můžeš zkusit, ale zaručit to nemůžu. Ono taky záleží, jestli a případně v čem se liší ty verze z magazínů oproti krabicovkám.

Anonymní řekl(a)...

mno nic dám singla zítra se ještě ozvu případně pro radu ještě jedna věc po přepatchování se má něco změnit v logování či vše je stejné já totiž nevím zda tam ten patch mám nebo spíš jestli funguje?

Datastor řekl(a)...

Ne. Číslo verze i obsah logů zůstanou beze změny.

Datastor řekl(a)...

Nazdar,
pokud si dobře pamatuju, tak tenhle patch v sobě neměl nic víc, než právě tu vynucenou vertikální synchronizaci a přepojení na GSC servery - tudíž by se mělo jít downgradu vyhnout.

Unknown řekl(a)...

Zdravim mam problem, kupil som si Stalker shadow of chcernobyl a vždy ked sa snažim pomôct nejakemu ranenemu alebo sa rozpravam z nejakym stalkerom a kliknem na nejaku otazku tak mi to padne a vypiše že XR_3D exe prestal pracovat a takto to robi furt a kvoli tomu sa nemožem pohnut v hlavnom pribehu teraz to tak mam u sidoroviča v kordonu dal mi misiu a ked som došiel a klikol som na tlačidko som tu kvoli tej praci mi to padne a nemožem sa pohnut dalej .... vopred dakujem za pomoc

Datastor řekl(a)...

Nazdar,
nenapsal jsi, co máš za verzi a jestli hraješ s nějakou modifikací, ale mělo by pomoct si doinstalovat patch 1.0005. Odkaz najdeš přímo tady na blogu v sekci Patche.

Unknown řekl(a)...

Zdravím , co mám dělat když vše stáhnu správně a ta čeština funguje ale když to zapnu nevidím ten zaměřovací kříž??? Vše funguje ale tohle zmizí. Už fakt nevím.

Datastor řekl(a)...

Nazdar,
zaměřovač je v základu aktivní (taky záleží, o jakou hru jde – v případě Stínu Černobylu a Clear Sky jsem nechával aktivní jenom zaměřovací tečku, Call of Pripyat má zaměřovač ve výchozí podobě). Spíš se podívej do nastavení hry, jestli nemáš přímo vypnutou volbu "Zobrazovat zaměřovač". Pro Clear Sky je k původní verzi zaměřovače doplněk (sekce Doplňky).

V případě Stínu Černobylu si stačí otevřít soubor system.ltx v adresáři gamedata\config a v něm si najít sekci [hud_cursor]. Údaje v sekci bez středníků uprav tak, aby hodnota pro cross_length byla nastavená na 0.006, změny ulož a spusť hru.

parmen řekl(a)...

Zdarec. mám problem s patchem. Koupil jsem teď na Steamu Clear Sky,že si po dlouhé době zahraju,a chci na něj dát CS Patch,a PC mi hlásí,že hra není nainstalovaná. V čem může byt problem?