NOVINKY


[19.04.2021]
■ Vydán update 4.2.01 pro DMP Renova 4 [Clear Sky].

[06.08.2020]
■ Vydána aktualizovaná verze DMP Renova 4.1 [Clear Sky].

[30.03.2020]
■ Sloučení DMP Altera 4.0 [Call of Pripyat] s poslední aktualizací a uveřejnění nových odkazů ke stažení.

16. května 2018

Tak takhle se rodí zázraky


Po těch několika dlouhých letech, kdy došlo nejprve k náhlému ukončení vývoje dalšího S.T.A.L.K.E.R.a a následnému uzavření celého studia GSC, už nezůstalo moc lidí, kteří by věřili, že by se nastalá situace mohla jakkoliv změnit – nebo snad dokonce aby další díl téhle už kultovní trilogie přece jenom vyšel. Roku 2014 se ale GSC vrátilo spolu s kompletně přepracovaným webem na scénu. Tehdy se mluvilo o obrovském comebacku a natěšení hráči už pochopitelně ze skříní začali vytahovat zaprášené plynové masky, nabíjet kalašnikovy a kontrolovat baterky v dozimetrech.

GSC ale svým velkonávratem přineslo hernímu trhu „jenom“ pokračování své starší série Cossacks. O radiací nasáklé Zóně, která nás všechny beztak zajímala nejvíc, nepadlo ani slovo (pokud tedy nepočítáme krátký rozhovor s Jevgenijem Grigorovičem, ve kterém se spíše jen tak zlehka zmínil, že by k dalšímu zahájení vývoje možná někdy v budoucnu dojít mohlo, ale žádná jistá informace to samozřejmě nebyla). Dnes ráno se ovšem na Facebooku GSC objevila zpráva přímo od Sergeje Grigoroviče, která to všechno potvrzuje. Ano, na dalším díle se opětovně pracuje, nedošlo k žádným smyšleným odkupům značky jinému studiu (což už sice bylo vyvráceno x let zpátky, ale některé weby se téhle kachny držely zuby nehty ještě dlouho potom). To je ta dobrá zpráva. Co dobrá, naprosto výborná zpráva to je.

Radost ovšem může značně zakalit skutečnost, že na vydání si ještě hodně dlouho počkáme. To je totiž naplánováno někdy na rok 2021, čemuž se ale s ohledem k zastarání prakticky veškerého už hotového obsahu nejde divit.

Bohužel mám ještě jednu špatnou zprávu datovanou ke dni 23. března tohoto roku, a tou je úmrtí Andreje Podubinskyho (74). Tohle jméno by vám asi nic moc neřeklo, pokud by nenásledovalo ještě jedno. Sidorovič. Andrej Podubinskij byl totiž herec, co tomuto hernímu překupníkovi propůjčil svůj hlas.Dodatek k 17.5.2018:
Na internetu se jako už tradičně množí předpoklady a spekulace od všemožných rádobypisálků, že nový díl poběží na Unreal enginu. Autor X-Raye totiž přešel do 4A Games a dělá na Metro Exodus, takže je to tutovka

Je poměrně úsměvné, že si někdo v dnešní době ještě pořád může myslet, že na enginu pro celou hru dělá jenom jeden člověk, stejně jako je úsměvné i překrucování dostupných (a zatím prakticky neexistujících) informací. 

Celá tahle vykonstruovaná teorie totiž vychází z tweetu Sergeje Galjonkina (tvůrce SteamSpy), který napsal, ať si hráči tipnou engine. Pokud z téhle kusé informace někdo hned teď dokáže vyvodit závěry, tak si zaslouží potlesk.


7 komentářů:

Tombert řekl(a)...

Řadí se hotdog mezi sendciče?

Nikolajevich řekl(a)...

Tak teď už jen doufám že to dopadne dobře, a že příběh bude zamyšlen stejně jako před 8 lety(pokud si to teda pamatuju tak to mělo být něco o tom že hlavní postava musí prokázat že je nevinná z vraždy Střelce nebo něják tak)Tak teď už jen doufat v nejlepší a zase oprášit vybavení

Kallessin183 řekl(a)...

Po téhle zprávě jsem snad poprvé za poslední rok šel do práce s úsměvem :)

Nesmírně se těším a sem tam, když dorazím na Skadovsk jako vždy těsně před smrtí, bez munice a zásob, zato s hromadou artefaktů, pak nad flaškou vodky přemýšlím nad budoucností a doufám, že bude stejně "dobrá" jako naše (a především tvoje Daty) stará Zóna...

Hokyns řekl(a)...

Nějaké novinky? :-)

Elkitty95CZ řekl(a)...

Taky by mě zajímalo. Už se nemůžu dočkat. Chci to zase rozehrát, ale jedině s novým dmp :D

Unknown řekl(a)...

Ahoj všem nevíte někdo co je s Datym?

Hokyns řekl(a)...

Taky si říkám.. už je to dost dlouho co na nikoho nereáguje. Ale na Twitteru je aktivní. Takže je snad v pořádku, jen se dlouho neobjevil tady.